Haberler
İlçemizde 10 Kasım Programı

Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 78. yıl dönümü anma programına Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk koyma töreniyle başlandı. Kaymakamlık çelengi İlçe Kaymakamı İlyas ÖZTÜRK, Belediye Başkanlığı çelengi Belediye Başkan Vekili Aytaç KERTMENOĞULLARI tarafından konuldu. Çelenklerinin koymasıyla başlayan programda saat 09:05'te 2 dakika boyunca sirenlerin çalması ve saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı okunmasıyla birlikte aynı anda bayraklar yarıya indirildi. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda devam eden programa Kaymakamımız İlyas ÖZTÜRK, Belediye Başkan Vekili Aytaç KERTMENOĞULLARI, Cumhuriyet Savcısı Cihan TANRIKULU, Daire Amirleri, çok sayıda öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
Düzenlenen programda Atatürk'ün hayatı, ilke ve inkılâplarının anlatılması, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” sinevizyon gösterisi sonrasında, öğretmen ve öğrencilerimizin günün anlam ve önemini anlatan şiir ve konuşmaları ile devam etti. Arpaçay Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu koronun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler ve Arpaçay Anadolu Lisesi 12/C sınıfı öğrencilerinden Necip ALICI “Dünya Milletleri Gözünde Atatürk” adlı konuşmasının ardından program sonlandırıldı.
Ölümünün 78. Yılında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun komutasında bu vatan için canlarını veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Fotoğraf Galerisi Video Galeri Bize Ulaşın