Haberler
Arpaçay Kaymakamlığı KHGB Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2016 Yılı Dönem Sonu Olağan Genel Kurul Toplantısı, Sarıkamış Kaymakamı Arpaçay Kaymakam Vekili Yusuf İzzet KARAMAN Başkanlığında, Arpaçay Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda İl Genel Meclis Üyeleri Cengiz ÇOBANOĞLU, Nedi EKİNCİ, Birlik Müdürü Umut SOLMAZ ve köy muhtarlarımızın katılımı ile gerçekleştirildi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Meclis toplantısı için toplantı yeter sayısının tespit edilmesi ve gündem maddelerinin okunmasının ardından başlayan toplantıda, slayt eşliğinde İlçe Kaymakamı Yusuf İzzet KARAMAN tarafından; 2016 yılı içerisinde yürütülen çalışmalar, gerçekleştirilen projeler, KÖYDES ve diğer kurumlardan gönderilen ödenekler ile ilgili yapılan harcama ve yatırımlar hakkında meclis üyelerine ve muhtarlara bilgi verildi. 2017 yılı bütçe kararnamesi ile 2017 yılının tahmini bütçeleri oylanırken, tüzük değişikliği ve yatırım programı da katılan üyeler tarafından oybirliği ile kabul edildi. 2017 yılı içerisinde planlanan yatırım programı, çalışma programı ve birlik bütçesi gibi konularda karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Son gündem maddesi olarak köy muhtarlarının dilek ve temennileri dinlendi ve çeşitli çözüm önerileri getirildi.

Toplantı sonrasında Kaymakamımız tarafından tüm köy muhtarlarımız için verilen öğle yemeğinin ardından program sonlandırıldı.

 

Fotoğraf Galerisi Video Galeri Bize Ulaşın